Hakkımızda

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Eğitim Bursu Ofisi Koordnatörlüğü, EBU kısa adıyla, öğrencilerimizin kendilerini geliştirme süreçlerinde karşılaşabilecekleri maddi dar boğazları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla, 20.09.2022 tarihinde kurulmuştur.

EBU; İYTE Öğrencilerine burs olanakları oluşturan, farklı kurum, kuruluş, vakıf ve derneklerin burs olanaklarını duyuran ve İYTE Vakfı kaynaklı bursların, başvuru toplama aşamasından öğrencimize ulaştırılmasına kadar geçen süreci yöneten Rektörlüğümüze doğrudan bağlı bir Koordinatörlüktür. Burs süreçlerinin sağlıklı işlemesini sağlamak ve maddi imkansızlıklar nedeniyle hiç bir öğrencisinin eğitimden mahrum kalmaması için çalışır.

Düzenli bağışların İYTE Vakfı’na yatırılması, buradan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize aktarılması, bağışçıların arttırılması gibi konularda çalışmalarına devam eden EBU, desteklenmeyi bekleyen öğrencilerimizle, destekte bulunmak isteyen kişi ve kurumsal bağışları birbirleri ile buluşturmak gayesindedir. Bir yandan, desteklerin öğrencilerimize ulaştırılması ve burs verme arayışında olan kurum ve kuruluşlara yönlendirilmesi amacı ile faaliyetlerine devam ederken, bir yandan da yeni bursların bulunması için görüşmeler gerçekleştirmektedir.

Öğrencilerimize sadece maddi değil, staj-istihdam ve mentörlük sağlayabilecek kurum ve kuruluşlarla görüşmelerde bulunarak da Yönetim Kurulu Üyesi bulunduğu Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezine destek olmakta, Kariyer Ofisi ve Mezunlar Ofisi ile de ortak çalışmalar içinde yer almak için gayret göstermektedir.