Başarı Bursu

Enstitümüz Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’ın girişimleri ve İYTE Dostu iş insanlarının destekleri ile Eğitim Bursu Ofisi Koordinatörlüğümüz (EBU) ve Burs Komisyonumuzla yürütülen ve İYTE Vakfımız aracılığı ile verilecek olan BAŞARI BURSLARI, 2023-2024 Akademik Yılı için Enstitümüzü tercih edecek üstün başarılı öğrencilerin, İYTE’nin zengin akademik olanakları ve bilim temelli ekosistemi ile iç içe olabilecekleri bir eğitime davet ediyor. Bu kapsamda imzalanan protokoller çerçevesinde, BİRİNCİ TERCHİ İYTE olan ve YKS’de başarı elde ederek İYTE Bölümlerimizden birine yerleşen öğrencilerden;

  • İlk 100’de yer alanlara; 9 ay boyunca Aylık 5000 TL, konaklama imkanı ve dizüstü bilgisayar,
  • 101-1000 bandında yer alanlara; 9 ay boyunca Aylık 2000 TL, konaklama ve dizüstü bilgisayar,
  • 1001-5000 bandında yer alanlara da; 9 ay boyunca Aylık  1000 TL burs verilecek.

________________________________________________________________________________

İYTE ile İzmirli iş insanı ve İYTE Dostu Akif Eski arasında imzalanan burs protokolü kapsamında, YKS’de ilk 1000 ve ilk 5000 bandında derece yaparak üstün başarı elde edip İYTE’yi kazanan öğrencilere “Akif Eski Üstün Başarı Bursu” verilecek.

 

 

________________________________________________________________________________

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ile İzmirli iş insanı Nevzat Taşkın arasında imzalanan burs protokolü kapsamında, 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 1000’e giren ve İYTE’nin bölümlerinden birine yerleşen, üniversite tercihini İYTE’den yana kullanan öğrencilere, Kampüs içerisinde ücretsiz konaklama olanağı kapsamında “Tamer Taşkın Konaklama Bursu” verilecek.

 

________________________________________________________________________________

Detaylar 2023-2024 Akademik Yılı başlangıcında, ilgili öğrencilerimizle ayrıca paylaşılacak.