UREV Sosyal Sorumluluk Koşusu “Bir İZ” 19 Kasım’da

Değerli İYTE’liler,

İYTE Rektörlüğü Eğitim Bursu Ofisi (EBU) Koordinatörlüğümüzün ve İYTE’mizin yarımadadaki en önemli paydaşlarından olan ve Enstitümüz öğrencilerinden 25’inin burslandırılmasında desteklerini esirgemeyen Urla Eğitim Vakfı (UREV), yine öğrenciler yararına düzenlediği “Bir İZ”  koşusunun detaylarını aşağıda yer verdiğimiz basın bültenleri ile paylaştı.

Bilgilerinize sunuyoruz.

_____

“Urla’da BirİZ 10K” Sosyal Sorumluluk Koşusu için kayıtlar açıldı.

UREV – URLA EĞİTİM VAKFI organizatörlüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi’nin destekleriyle 19 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan koşunun, bu yıl ki özel güzergahı, yıllarıdır Urla’da halka kapalı olup, sadece bu koşu kapsamında katılımcalara açılacak olan Karantina adası olacak. Karantina adasını yürüyerek ya da koşarak görmek, yaşamak isteyenler için bu koşu, hem güzel bir deneyim hem de harika bir fırsat olacak.

“Urla’da Doğaya Koş” adıyla geçtiğimiz 2 yıl düzenlenen bu organizasyon, Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporseverlerin ve profesyonel koşucuların ilgi odağı olmuş, çok geniş bir katılımla, kamuoyunca sahiplenilmiş ve ses getirmişti.

UREV- Urla Eğitim Vakfı yetkilileri resmi web sitesinde (www.urev.org.tr/genel-bilgiler/102 ) bu değerli organizasyonun amaç ve hedefini şu şekilde anlatıyor:

“Urla Eğitim Vakfı olarak bu organizasyonu gerçekleştirmedeki hedefimiz; azimli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı çocuk ve gençlerimize burs olanağı sağlayarak, geleceklerine bir umut ışığı olmak ve eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamaktır.

Değerli katılımcılarımız, sizler «URLA’DA BİRİZ 10K» SOSYAL SORUMLULUK KOŞUSU organizasyonuna katılarak sadece doğanın kucağındaki parkurda keyifle spor yapmakla kalmayacak, koşuya katılmak için yapacağınız bağışınız ile eğitim desteğine ihtiyaç duyan  çocuk ve gençlerimize, dolayısıyla da geleceğimize katkı sağlayacaksınız. Sizlerden ricamız, koşuya kadar geçecek sürede performans olarak koşuya hazırlanırken, koşu kampanyası açarak aynı zamanda çevrenizden de bağış desteği sağlamak üzere gayret göstermeniz.”

Mottosu, “El ele verince yük hafifler, bir el de sen ver” olan UREV Eğitim Vakfı’nın gelenekselleştirdiği “Urla’da BirİZ 10K” SOSYAL SORUMLULUK organizasyonu, hem doğa hem spor hem eğitim hem de topluma katkı değerini bir araya getirildiği anlamlı ve kıymetli bir organizasyon.

Mümkün olan en fazla öğrenciye burs sağlama imkanını destekleyen bu sosyal sorumluluk projesi, elbette topluma katkı sağlayan her kesimden insanı tek bir çatı altında toplayacak, tek yürek haline getirecektir.

19 Kasım 2023 Pazar günü yapılacak olan koşu için kayıtlar açılmış olup 15 Kasım 2023 tarihine kadar kayıtlar devam edecektir.

Sizler de, Urla’da doğaya koşarak ya da bulunduğunuz yerde gönüllü olarak varlığınızla öğrencilerin eğitimlerini desteklemek isterseniz;  www.urev.org.tr adresinden alacağınız bilgilerle harekete geçebilir, toplumsal katkı sağlayabilirsiniz.

Bağış Kampanyaları | Urla Eğitim Vakfı | Fonzip